Sprawdź co możemy dla ciebie zrobić

Fuzje
i przejęcia

Wycena
przedsiębiorstw

Due
diligence

Restrukturyzacja
przedsiębiorstw

Sukcesja

Sekretariat
korporacyjny

Zarządzanie
ryzykiem prawnym

Serwis
informacyjny

Aktualności

Kontakt

Kontakt z doradcą

pozostaw swój numer telefonu, doradca zadzwoni do Ciebie.
Wyślij
Wypełniając powyższy formularz kontaktowy, wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Wskazanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do nawiązania z Tobą kontaktu i ustalenia zasad ewentualnej współpracy. Zgoda dotyczy danych osobowych przekazanych w zgłoszeniu, w postaci: imienia, nazwiska, adresu e-mail i/lub numeru telefonu oraz innych danych wskazanych w treści przesłanej wiadomości.
W związku z powyższym Ostrowski-Consulting sp. z o.o. z siedziba w Toruniu stanie się Administratorem Twoich danych osobowych. W każdej chwili masz prawo wycofać udzieloną nam zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zawartych w formularzu. Twoją zgodę możesz wycofać poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres: rodo@ostrowski-legal.net. Cofnięcie zgody nie będzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy na podstawie Twojej zgody przed jej wycofaniem.
Po więcej informacji odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych zapraszamy TUTAJ.

Uzupełnij pola formularza.

Rada nadzorcza jest organem obligatoryjnym w każdej spółce akcyjnej. Zakres jej obowiązków jest bardzo szeroki, ponieważ sprawuje stały nadzór nad działalnością spółki we wszystkich dziedzinach jej działalności. Członkowie rady nadzorczej odpowiadają za działania związane z pełnioną przez siebie funkcją nie tylko wobec spółki, ale również wobec osób trzecich. Mogą ponosić zarówno odpowiedzialność karną, jak i cywilną. Wyróżnić można także odpowiedzialność o charakterze korporacyjnym. W niniejszym artykule skupimy się na tej pierwszej, wskazując w szczególności na podstawy odpowiedzialności karnej członków rady nadzorczej, jak i na grożące im sankcje za poszczególne czyny zabronione.