Sprawdź co możemy dla ciebie zrobić

Fuzje
i przejęcia

Wycena
przedsiębiorstw

Due
diligence

Restrukturyzacja
przedsiębiorstw

Sukcesja

Sekretariat
korporacyjny

Zarządzanie
ryzykiem prawnym

Serwis
informacyjny

Aktualności

Kontakt

Kontakt z doradcą

pozostaw swój numer telefonu, doradca zadzwoni do Ciebie.
Wyślij
Wypełniając powyższy formularz kontaktowy, wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Wskazanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do nawiązania z Tobą kontaktu i ustalenia zasad ewentualnej współpracy. Zgoda dotyczy danych osobowych przekazanych w zgłoszeniu, w postaci: imienia, nazwiska, adresu e-mail i/lub numeru telefonu oraz innych danych wskazanych w treści przesłanej wiadomości.
W związku z powyższym Ostrowski-Consulting sp. z o.o. z siedziba w Toruniu stanie się Administratorem Twoich danych osobowych. W każdej chwili masz prawo wycofać udzieloną nam zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zawartych w formularzu. Twoją zgodę możesz wycofać poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres: rodo@ostrowski-legal.net. Cofnięcie zgody nie będzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonaliśmy na podstawie Twojej zgody przed jej wycofaniem.
Po więcej informacji odnośnie przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych zapraszamy TUTAJ.

Uzupełnij pola formularza.

Od wielu lat w środowisku prawniczym toczą się rozmowy na temat zasadności podejścia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (oraz niektórych sądów) co do prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej przez wspólnika, który posiada większość udziałów w kapitale zakładowym spółki z o.o. Wspólnik wywierający dominujący wpływ na działalność spółki bywał co do zasady uznawany przez ZUS za „jedynego wspólnika”, a tym samym podlegał pod ubezpieczenia społeczne. Nawet w sytuacji, gdy posiadał on 90% udziałów, a drugi wspólnik 10%. Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 21 lutego 2024 r. III UZP 8/23 może tą niekorzystną dla wspólników spółek z o.o. praktykę zmienić.